Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

zaproszenie-afera_monopol

Zapraszamy do galerii Monopol na inaugurację projektu Stefana Kornackiego pod tytułem AFERA. Jest to kolejna odsłona cyklu prac w przestrzeni publicznej LOCAL NEWS, w których artysta komentuje aktualne wydarzenia na arenie społecznej i politycznej. Instalacje stworzone z krótkich komunikatów-haseł odnoszą się do realnych problemów, a jednocześnie obnażają ich osobne życie w mass mediach, gdzie informacja jest tylko mniej lub bardziej atrakcyjnym towarem. Tym razem zobaczymy instalację nawiązującą do nagrań z niepoprawnych politycznie spotkań w jednej z warszawskich restauracji, ale też dowiemy się jak pewne „taśmy” trafiły do rąk samego artysty.
Stefan Kornacki –  grafik, autor instalacji, wideo, działań teatralnych i performance, poeta. Ukończył grafikę multimedialną na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Twórca grupy muzycznej SER CHARLES i grupy wideo WUNDERBAUM. Współautor projektu artystyczno-naukowego Instytut B-61. Laureat konkursu „Talenty Trójki 2012” w kategorii Sztuki Wizualne. Dotychczas prace z cyklu LOCAL NEWS pojawiły się między innymi w Toruniu, Bydgoszczy, Sopocie i Lizbonie.