Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Szanowni Państwo,

bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Aukcji dla Oli.
Ola Dziaczkowska miała wystawę indywidualną w galerii Monopol w 2015 roku.
Swoje prace na akcję podarowali również artyści związani z naszą galerią: Czekalska+Golec, Zofia Gramz, Bartosz Kokosiński, Grzegorz Kozera, Dorota Podlaska oraz spadkobiercy Edwarda Narkiewicza.

aukcja dla oli-01

Być może znają Państwo Olę Dziaczkowską jako artystkę. Całkiem niedawno, bo w  ubiegłym roku zdobyła III nagrodę w konkursie malarskim Bielska Jesień. W tym roku kończy 39 lat.
W 2011 roku Ola straciła męża – Janek zginął tragicznie w Tatrach. Stres związany z tą stratą spowodował u niej nawrót ciężkiej choroby, która pustoszy jej organizm. Ola cierpi na poważną autoagresywną chorobę – toczeń układowy. Czeka ją długa walka o zdrowie, operacje ortopedyczne, ewentualny przeszczep nerki. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Nie może malować ani pracować w żaden inny sposób – w wyniku powikłań straciła palce. Wymaga ciągłej długookresowej rehabilitacji, dializ kilka razy w tygodniu, całodobowej opieki i bardzo drogich leków. Miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia to kwota około  8500 zł.
Mimo wszystkich przeciwności, Ola dzielnie walczy o powrót do zdrowia, ale potrzebuje naszej pomocy.
W niedzielę, 22 kwietnia w Muzeum Warszawy odbędzie się aukcja charytatywna dzieł sztuki podarowanych przez artystów. Wśród nich są zarówno przyjaciele i koledzy Oli, jak i twórcy, którzy jej nie znają, artyści bardzo uznani, ale też tacy, którzy są na początku swojej kariery. W sumie zgromadziliśmy ponad sto dzieł, głównie malarskich oraz prac na papierze, m.in. Stefana Gierowskiego, Jarosława Modzelewskiego czy Rafała Bujnowskiego.
Solidarność i chęć do szybkiego działania artystów bardzo podniosły Olę na duchu. Teraz bardzo liczymy na Państwa wsparcie i aktywny udział w aukcji.

Tych, którzy nie będą mieli możliwości uczestniczenia w aukcji w Muzeum Warszawy, zachęcamy do licytacji za pośrednictwem artinfo.pl.